Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kütüphane D.B. Kurupelit Kampusu 55139 Atakum/ SAMSUN
90 (362) 457 60 63

REMOTE LEARNING RESOURCES FROM WOLTERS KLUWER

01.04.2020
581
REMOTE LEARNING RESOURCES FROM WOLTERS KLUWER

Deneme erişimleri süresi: 2 ay (1 Nisan – 31 Mayıs)

Ortak Erişim Adresi: https://tools.ovid.com/remotelearning/tr/access.php

5minute Consult:

Klinisyen ve sağlık çalışanlarının tedavi esnasında ve kısıtlı zaman diliminde başvurabilecekleri bir kaynak olan 5minuteconsult,  hastalıklar ve semptomlar, hasta bilgi kartları, videolar, ilaç künye, tedavi ve etkileşim bilgileri, algoritmalar, ve labratuar testleri ile ilgili onbinlerce farklı kaynağı bir arada sunmaktadır.

LWW Health Library:

Güvenilir sağlık bilimleri eğitimi, ve klinik uygulama kaynaklarını doğrudan öğrenci, araştırmacı, klinisyen, ve sağlık profesyonellerine tek bir platform üzerinden ulaştıran bu kaynak, elzem ders kitapları, testler, vaka incelemeleri gibi bir çok çeşitte kaynak barındırır.

Uzaktan eğitim, ve çevrimiçi öğrenmeyi destekler. Konu başlıkları:

 • Premium Basic Sciences
 • Clerkship
 • Board Review Series
 • Internal Medicine
 • Exercise Science
 • Physical Therapy
 • Physician Assistant (Core and Specialties/Rotations)
 • Occupational Therapy
 • Premium Pharmacy
 • Advanced Practice Nursing
 • Nursing Made Incredibly Easy!

Acland’s Video Atlas of Human Anatomy

Gerçek Taze Kadavra Örnekleri ile Hazırlanmış 3D Rotasyonel Gross Anatomi Videoları içermektedir.

Dünyaca ünlü Anatomi Profesorü Dr. Robert Acland – Louisville Tıp Fakültesi, Cerrahi Emeritus Profesörü – vücudun her bölgesinde kemikler, kaslar, tendonlar, organlar ve daha fazlasını kapsayan anatomik hareketi gösterir ve açıklar.

İnternet aracılığı ile erişilebilen bu atlas, tıp, hemşirelik, doktor asistanı, fizik / mesleki terapi, konuşma / dil ve dişçilik programları dahilindeki herhangi bir kurumun çalışanları, fakülte ve öğrencileri için mükemmel bir kaynaktır. Acland’ın İnsan Anatomisi Video Atlası, sınıfta ve pratikte aldıkları eğitim ve öğretimi desteklemek için temel bilgiler sağlar.

Bates Visual Guide to Physical Examination

OSCE klinik muhakeme modüllerinin yanı sıra baştan ayağa ve sistemlere dayalı fiziksel muayene tekniklerini içeren 8 saatten fazla klinik beceri videosu sunmaktadır. Videolar, Bates’in Fiziksel Muayene ve Tarihçe Kılavuzu’na dayanarak, metnin kanıta dayalı kökenlerini korur ve klinik doğruluğa ve serideki profilli hasta tiplerine dikkat ederek sınıflandırılmıştır.

Klinisyenler uygulamasına ek olarak, bu kaynak, herhangi bir kurumun değerlendirme, hemşirelik, hekim asistanı, fizik veya mesleki terapi ve eczane programları içindeki değerlendirme veya klinik tıp kursları için idealdir.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz :