Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kütüphane D.B. Kurupelit Kampusu 55139 Atakum/ SAMSUN
90 (362) 457 60 63

PressReader Deneme Erişimi

07.04.2020
715
PressReader Deneme Erişimi

PressReader; kullanıcılarınızın her gün  120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7,500’in üzerinde günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orijinal baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz dünyanın en güncel kaynağıdır.

Gazetelerin 90 günlük geriye dönük arşivi ile beraber sunulan ”PressReader” dünya çapında 20,000’den fazla kütüphane ve 12 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

15 Haziran’a kadar;

ERİŞİM: 

Erişim adresi (PressReader): http://www.pressreader.com/

Uzaktan Erişim için izlenecek adımlar 

  • Proxy veya kurumunuzun kullandığı diğer uzaktan erişim yöntemleri aracılığıyla kurumunuza bağlanıp http://www.pressreader.com/ adresinden lütfen kendinize kullanıcı adı ve şifre yaratınız.
  • Oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile Proxy erişiminiz aktif haldeyken, PressReader’a giriş yapınız.
  • Mobil cihazınıza “PressReader” isimli aplikasyonu yükleyebilirsiniz. (Aplikasyon mağazanızdan “PressReader” şeklinde arada boşluk bırakmadan arayarak uygulamayı indiriniz)
  • Proxy aracılığıyla kampüs wifi ağından yarattığınız kullanıcı adı ve şifreniz sayesinde cihazınız otomatik olarak 60 gün boyunca yetkilendirilecektir.
  • Yetkilendirme işlemi ile birlikte kampüs dışından 60 gün boyunca PressReader veritabanından aktif bir şekilde faydalanabilirsiniz.
  • Hesabınızı en fazla 3 farklı cihazda kullanılabilirsiniz, böylece PressReader avantajlarını aileniz ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Not: Sol üst köşede bulunan kahve fincanı ikonu ile tüm kaynaklara erişebilirsiniz veya sağ üst köşede bulunan arama kutucuğundan istediğiniz arama kelimesi ile tüm gazeteler içinde arama yapabilirsiniz.

**İçerik Listesi: http://www.pressreader.com/catalog

**Kullanım kılavuzu: http://blog.pressreader.com/use-pressreader/

http://www.geminibilgi.com.tr/dosyalar/PressReader_user_guide.pdf

**PressReader kütüphane videosu: https://www.youtube.com/watch?v=hJPAFfvG-DU&feature=youtu.be

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz :