Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kütüphane D.B. Kurupelit Kampusu 55139 Atakum/ SAMSUN

A Sınıfı Yetkin Kütüphane ve Güvenli Kütüphane Hizmeti Sertifikaları Almaya Hak Kazanan İlk Üniversite Kütüphanesiyiz

A Sınıfı Yetkin Kütüphane ve Güvenli Kütüphane Hizmeti Sertifikaları Almaya Hak Kazanan İlk Üniversite Kütüphanesiyiz

Sürekli gelişme ve kendini yenileme anlayışı ile hareket eden Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımız, kurumumuzun belirlemiş olduğu misyon ve vizyon doğrultusunda hem hizmet kalitesi hem de sahip olunan kaynaklar açısından kullanıcı memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Bilgi teknolojileri ile bütünleşen yeni nesil kütüphanemiz eğitim, öğretim ve araştırma için gerekli her türlü yayının uluslararası standartlara göre düzenlenip hizmete sunulduğu, bu kaynaklardan yararlanacak sağlıklı ve engelli kullanıcıların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak mekanlar haline gelmiştir. Hem kurum içinden hem de kurum dışından kullanıcılarımızın yoğun ilgisine ve takdirine mazhar olan kütüphanemiz hizmetlerini kalite yönetim sistemi çalışmaları çerçevesinde sertifikalandırmış bulunmaktadır.

Başkanlığımızda uygulanan hizmet ve politikaların uluslararası düzeyde standartlara bağlı kalarak değerlendirilmesi ve denetlenmesi sonucunda kütüphanemiz ; Türk Kütüphaneciler Derneği ve MSC (Managemet System Certification) tarafından A Sınıfı Yetkin Kütüphane ve Güvenli Kütüphane Hizmeti Sertifikaları almaya hak kazanan ilk üniversite kütüphanesi olmuştur.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bize E-Mail Gönderebilirsiniz :