Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kütüphane D.B. Kurupelit Kampusu 55139 Atakum/ SAMSUN
90 (362) 457 60 63

AYEUM

06.01.2021
1.346
AYEUM

Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik online eğitim, yüz yüze eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş akademik bir eğitim platformudur.

Bu doğrultuda yüksek lisans, doktora öğrencilerine, doktora sonrası araştırmacılara, akademisyenlere, kamu kurum ve kuruluşlarındaki uzmanlara bilimsel araştırma yöntemlerini ve bilimsel araştırma sürecinde kullanılan bilgisayar yazılımlarını ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır.

Üniversite personel ve öğrencilerinin veri tabanına IP üzerinden değil de bireysel giriş yapabilmesi için sistemde güncelleme yapılmıştır. Üye bireysel giriş yaptığında AYEUM’da artık interaktif sınav modülü ile bilgilerini ölçecek ve adına düzenlenmiş katılım belgesini indirebilecektir. Ayrıca eğitmene soru sor kısmından eğitimcilere soru sorulabilecektir.

Akademisyenler ve öğrenciler  sisteme üye ol kısmından sadece kurumsal e-posta adresleriyle üye olabileceklerdir. (E-posta uzantısı omu.edu.tr  ve stu.omu.edu.tr olmalıdır) Üye olduktan sonra e-posta adresinize bir doğrulama kodu gelecek ve onayladıktan sonra  sisteme sorunsuz giriş yapabileceksiniz.

Erişim Linki : https://www.ayeum.com/

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz :