Turnitin

Sayın Kullanıcılarımız

 İntihal kontrol programı Turnitin, OMÜ Enstitülerinin kullanımına açılmıştır.

 Öğrencilerle eğitimcileri aynı platformda buluşturan, belgelerin orijinalite kontrollerinin yapılmasını, eğitimcilerin bu belgeleri notlandırmasını sağlayan dünyanın en önde gelen yazılımlarındandır. Turnitin zengin geri bildirim sağlayarak ve intihali önleyerek öğrencilerin yazım yeteneklerini geliştirmektedir. Belirli bir zaman aralığında orijinal yazımı teşvik eder. Günümüz eğitimcileri ve yöneticileri öğrencilerin bilgiyi doğru, düşünerek ve yasal bir şekilde kullanmalarını teşvik etmeye çalışmaktadır. Milyarlarca internet kaynağına erişilebilirlik sayesinde öğrenciler, bir kaynağın tüm paragraflarını bir saniyede kopyalayıp yapıştırabilmektedir. Bu, performans ve değerlendirmelere yapılan vurgu ile birleşince, öğrenci araştırma ve makalelerinde orijinal olmayan içerik kullanımının artmasına sebep olmaktadır.

Erişim tanımlamaları için:

fbozkurt@omu.edu.tr (Öğretim Görevlisi Fatma Bozkurt, dahili telefon : 6824) adresine unvan, bölüm, ad, soyad, dahili telefon ve elektronik posta adreslerini bildirerek şifre talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Yararlı Olabilecek Turnitin Dosyaları :

Turnitin Hakkında

Enstitüler için Turnitin Kılavuzu

Turnitin Akademisyen Kılavuzu

Turnitin Admin Kılavuzu

Turnitin Şifre Oluşturma

Turnitin Belge Silme

Ayrıca ;

Akademisyen Hızlı başlama Kılavuzu

Sıkça Sorulan Sorular

Çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

Önemli Uyarı

Öğretmen arayüzünde bulunan “Hızlı Gönder / Quick Submit” seçeneği seçilerek yapılan yüklemeler, otomatik olarak depoya gittiğinden bu seçeneğin kullanılmaması önem teşkil etmektedir. Bu seçenek üzerinden yapılan yüklemeler, depoya gideceğinden aynı doküman tekrar yüklendiğinde %100 ya da buna yakın bir benzerlik çıkacaktır.
Sorunlar yaşanmaması için, bu konuya kullanıcılarınızın dikkat etmesini önemle rica ederiz.
Turnitin Kullanıcı (Öğretmen) Hesabından Silinen Dokümanlar ve Bilinemeyen ID Numaraları

Back to Top