Özellikle sınav haftalarında öğrenciler ve araştırmacılar rahat, sessiz bir ortamda ders çalışmak ve araştırma yapmak için kütüphaneyi tercih etmektedir. Gece geç saatlere kadar zaman zaman araştırma yapmak ve çalışmak için “kütüphane kapanacak telaşı” yaşamadan kütüphanenin uygun ortamında  bulunabilmek adına kullanıcılar tarafından talepler gelmektedir. Zaman ve mekân imkânı artınca öğrenciler ve araştırmacılar, huzurlu ve sessiz ortamda daha verimli çalışıp, performanslarını arttırabileceklerini belirtmişlerdir. Bunun üzerine Ondokuz Mayıs Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, Eğitim-Öğretim döneminde hafta içi 24 saat açık olacak birimini kullanıcılarının hizmetine açmıştır.

Multimedia Biriminin genişletilmesi ve tadilat görmesi sonucunda kullanıcılar hafta içi bu birimden 24 saat yararlanabilecekler. Böylelikle araştırmacılar ve öğrenciler internet bağlantılı bilgisayarlar, kablosuz internet ağı, serbest çalışma mekanı, oturma grupları, yazıcıdan çıktı alabilme, yiyecek içecek otomatı gibi imkanlarla ergomik şartlarda sıcak bir kütüphanede zaman sınırlaması olmaksızın çalışacaklardır.

Ülkemizdeki birçok üniversitenin kütüphanelerinde de giderek yaygınlaşmaya başlayan bu uygulamanın,  kullanıcı memnuniyetine odaklı Merkez Kütüphanemizde de hayata geçirilmiş olması, akademik ve idari kullanıcılarımızın, en önemli hedefi öğrenci ve öğrenciye yatırım olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencilerinin ve araştırmacılarımızın yararına olacaktır.

Buna göre ;

Merkez Kütüphanemiz Eğitim-Öğretim döneminde hafta içi 24 saat hizmet vermektedir..

Hafta sonu çalışma saatleri : 10.00 - 17.00 arasıdır..

Yaz Döneminde ise ; hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında kullanıcıların hizmetine açıktır..

Merkez Kütüphanemiz öğle tatili sırasında da hizmet vermektedir..

Back to Top